Yapay Reklam nedir?

Günümüzde iş dünyasındaki en büyük ve en önemli trendlerden biri yapay zekanın (AI) istikrarlı büyümesidir. İnsanlar yapay zekayı genellikle evrak ve zamanlama gibi önemli görevleri ortadan kaldırabileceği yollarla düşünürken, gerçekte, henüz değilse, iş dünyasının her yerine çok yakında dokunacak olmasıdır.

AI, şirketlere sanal kişisel asistanlar sunmaktan daha fazlasını yapıyor – bildiğimiz gibi pazarlamayı değiştiriyor. Günümüzde dijital pazarlamacılara erişilebilir, gelişmiş veri analizi araçlarından ulaşılabilen inanılmaz bir bilgi dalgası yardımcı oluyor ve tüketiciler hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra doğrudan onlara nasıl pazarlama yapılacağını da sunuyor.

Advantix Digital’in baş dijital sorumlusu olarak, makine öğreniminin başlatılmasından AdWords’e ve sesli arama için optimize edilmesinden yapay zekaya maruz kalma şansım oldu.

Daha Eğitimli Bir Pazarlama Süreci

Pazarlamacılar her zaman verileri ellerinden geldiğince kullandıkları halde, birçok reklam kampanyası hala pazarlamacılardan çok sayıda eğitimli tahmin yürütmektedir. Bununla birlikte, pazarlama dünyasında yapay zekanın büyümesi, yapay zekanın verilerin daha doğru bir şekilde kullanılmasına ve her bir reklam kampanyasına entegre edilmesine izin vereceği daha gerçek anlamda veri odaklı pazarlama kampanyalarına izin verecektir.

Şirketler mümkün olduğunca fazla veri toplama konusunda gittikçe daha iyi hale gelmekle birlikte, genellikle bir araya getirip kullanabileceklerinden daha fazla veriye sahip oldukları da doğrudur. Gelişmiş yapay zeka, kampanyalarında pazarlamacılar için faydalı olacak kalıpları arama ve belirleme yeteneği sunarak bu boşluğu daraltmaya yardımcı olacaktır.

TANITILAN
UNICEF ABD MARKASI | Ücretli Program
UNICEF Destekçileri COVID-19 ile Mücadelede Ön Hatlara Sarf Malzemelerini Hızlandırmaya Nasıl Yardımcı Olabilir?
Yaşam Grads BRANDVOICE | Ücretli Program
İşgücünüzü Hemen Başarılı Bir Şekilde Yetiştirmek İçin 3 Anahtar
Sivil Ulus BRANDVOICE | Ücretli Program
Karantinaya Alınan 2020 Sınıfından Bir Mesaj
Daha Kişiselleştirilmiş Pazarlama Süreci

Yapay zeka, pazarlamacıların ilgi alanlarına ve demografik özelliklerine göre sürecin her aşamasında tüketicilere ulaşmasına izin verecek.

Yapay zekanın pazarlama verimliliğini nasıl artıracağının bir örneği, müşterileri yüksek oranda hedeflenmiş nişlere ek segmentasyona izin verecek farklı gruplara yerleştirmeyi kolaylaştırmaktır. Hedef müşterilerinize ulaşacağını umduğunuz bir reklam kampanyası oluşturmak yerine, pazarlamacılar bunun yerine tüketicilerin hedeflenen her segmenti için farklı olacak daha kişiselleştirilmiş, doğal pazarlama içeriği oluşturabilirler.

Bir içerik açısından AI, tüketicilerin en çok hangi tür içerikle ilgilendiklerini daha iyi izleyebilecek ve böylece bir web sitesinin her bir kullanıcı için “küratörlüğünü” sağlayacak. Dijital dünyada bu, müşterilere keyif alacakları ve en fazla faydayı sağlayacakları deneyimi sunarak dönüşümleri artıracaktır.

Pazarlamacılar İçin Daha Geniş Odak

Pazarlamacılar, AI’nın yardımıyla daha geniş, daha büyük bir fotoğraf lensiyle şeylere bakabilecekler. Artan yapay zeka kullanımı, pazarlama ekiplerinin yerini almayacak, sadece büyük resim kararlarına ve stratejilerine odaklanmak için “yabani otların dışına çıkmalarına” izin verecek.

Pazarlamacılar, bir strateji oluşturmak için verileri elemek için önemli miktarda zaman harcamak yerine, verilerden öğrenilenleri uygulamak için daha fazla zaman harcayacak ve en yaratıcı pazarlamacıların verileri en iyi şekilde kırmakta olanlardan ziyade ilerlemelerine izin verecektir. . Pazarlamacılar hala doğru türde verileri yakaladığından ve analiz ettiğinden emin olmak için AI mekanizmalarını denetleyeceklerdir.

Yapay zeka, pazarlama dünyasını kesinlikle değiştirecek, ancak bildiğimiz gibi, değişimin kötü bir şey olması gerekmiyor. Yapay zeka, pazarlamacıların çalışmalarını tüketicilere ulaşmak için daha eğitimli, kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturmalarına izin verirken, çalışmalarını daha yaratıcı olmalarını sağlayacak büyük bir resim odağı aracılığıyla görüntüler. Mümkün olan en büyük kazanımlar yapay zeka yoluyla yakalanacak.

 

Yapay Reklam nedir?

Kaynak

2020-06-18T18:49:18+03:00
Translate »